Opłaty
Kancelaria Notarialna nie pobiera opłat za porady prawne dotyczące poszczególnych czynności notarialnych.
W celu ustalenia wysokości opłat związanych z planowaną czynnością notarialną, na które to opłaty w zależności od danej czynności składać się mogą podatki, opłaty sądowe oraz wynagrodzenie notariusza prosimy o kontakt z Kancelarią Notarialną.
Podatki
W związku z dokonywaniem czynności notarialnych w formie aktu notarialnego, notariusz na podstawie obowiązujących przepisów jest płatnikiem podatku od czynności cywilnoprawnych oraz podatku od darowizny. Oznacza to, iż obowiązkiem notariusza jest naliczenie, pobranie i wpłacenie do właściwego urzędu skarbowego podatków należnych od danej czynności notarialnej.
Opłata sądowa
W przypadku, gdy dany akt notarialny zawiera wniosek o dokonanie wpisu do księgi wieczystej, obowiązkiem notariusza jest naliczenie i pobranie od wnioskodawcy opłaty sądowej a następnie wpłacenie do właściwego sądu.
Taksa Notarialna
Stawki taksy notarialnej należne od danej czynności notarialnej wskazane zostały w rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 28.08.2004r. z późn. zm. w sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej, z tym, że wynagrodzenie notariusza za dokonanie czynności notarialnej ustalane jest indywidualnie i zależy od rodzaju i stopnia trudności czynności notarialnej, a także przy uwzględnieniu wartości jej przedmiotu.